Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO, CZYLI ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ NAUCZYCIELA

Data: 2012-10-16
14 października to tradycyjnie święto wszystkich ludzi zaangażowanych w edukację. Nasi podopieczni pod opieką nauczycieli i wychowawców postanowili również złożyć pracownikom placówki podziękowanie za trud i poświęcenie w tej niełatwej pracy.

Uroczystość, co stało się już naszą piękną tradycją, zgromadziła nie tylko obecnych pracowników. Wielu spośród emerytowanych nauczycieli, wychowawców, pracowników obsługi i administracji odpowiedziało na nasze zaproszenie i przybyło w piątek 12.10., aby wspólnie obejrzeć okolicznościowy program oraz spotkać się przy uroczystym obiedzie. Z satysfakcją odnotowaliśmy przy tym, że nasi drodzy emeryci wciąż są w doskonałej formie. Poza tym odwiedzili nas goście z Czech, którzy pod opieką dra Adama Szecówki poznawali polski system penitencjarny i resocjalizacyjny.

Tegoroczna akademia miała nieco odmienny charakter. Zrezygnowano z dominacji nuty kabaretowej, a całość przybrała postać lirycznego koncertu, przeplatanego recytacjami wierszy tematycznie związanych z jesienią. Nieodmiennie jednak, jak co roku,  zaskoczyli wszystkich sami wychowankowie, zwłaszcza Mateusz Srokol, od niedawna nasz podopieczny, który brawurowo zaśpiewał znane przeboje, m.in. AUTOBIOGRAFIĘ Perfectu. Wychowankowie gr. IV przygotowani przez wychowawców Grzegorza Dobrzańskiego i Dariusza Kosmalę zaprezentowali kilka okolicznościowych skeczy, a uczniowie przygotowani przez panią Jolantę Zubko-Buk wręczyli nauczycielom OSKARY w egzotycznych kategoriach. Nad całością czuwał zaś pan Zygmunt Zippel.

Warto odnotować niezwykle miły fakt. Otóż trzech naszych kolegów - panowie Grzegorz Bulenda, Mariusz Zychma i Jan Cwanek otrzymali nagrodę Ministra Sprawiedliwości, która uroczyście zostanie im wręczona 17.10.2012 r. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

 
 
 


2017-02-14 - ZMARŁ Ś.P. GERARD BULENDA

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł pan Gerard Bulenda, ojciec dyrektora ZPiSdN w Raciborzu pana Grzegorza Bulendy. Panu Dyrektorowi i jego Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach.

2017-01-16 - POŻEGNALIŚMY NASZEGO KOLEGĘ WITOLDA WILKA

11 stycznia 2017 roku po długiej i ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz Kolega, ś.p. Witold WILK, były strażnik. Rodzinie i Przyjaciołom Witka składamy najszczersze kondolencje i życzymy siły w tych ciężkich chwilach.

archiwum aktualności
Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu
ul. Adamczyka 14
47-400 Racibórz

tel.: 032 - 415 30 03
fax: 032 - 415 26 36
e-mail: sekretariat@zpisdn-raciborz.pl
Godziny urzędowania administracji: 7:30-15:30
Skorzystaj z formularza kontaktowego
 

Nasze programy

 
Kontrola zarządcza

Forum Dyskusyjne

Zobacz nowy film

 
 
© 2008-2011 Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu    |    Osoba redagująca stronę: Andrzej Tomczyk