Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X

MEANDRY GÓRNEJ ODRY, CZYLI NIETYPOWY ORIENT EXPRESS

2017-07-10

W dniach 1.07 i 2.07.2017 r. wychowankowie zakładu poprawczego odpowiedzieli na apel zaprzyjaźnionych wodniaków z Chałupek ( klubu kajakowego organizującego imprezę ) i ruszyli z pomocą jako wolontariusze w imprezie o nazwie Meander Orient Express .


 W tegorocznej edycji na zaproszenie klubu bezpłatny udział wzięły dzieci, które z powodów finansowych nie wyjechały i nie wyjeżdżają na wakacje. Nasi podopieczni to jest Krystian O. , Patryk B. ,Mateusz S. , Marek B. , Dominik G. w ramach wolontariatu kolejny raz mogli pokazać się z tej dobrej strony i pomagać swoim młodszym kolegom i koleżankom bezpiecznie uczestniczyć w imprezie na wodzie. Nasi wolontariusze w pierwszym dniu imprezy pomagali dzieciom ubierać się w kapoki, wyciągać kajaki z wody i przenosić je na rampę, z której odbywał się zjazd. W drugim zaś dniu w trakcie spływu na trasie Chałupki-Zabełków - już w roli bardziej doświadczonych kajakarzy - opiekowali się nie tylko młodszymi uczestnikami imprezy.

   W tym roku zabrakło w naszej ekipie wodniackiej wychowawcy Pawła Demela, który w tym samym terminie z wychowankami naszej placówki reprezentował nas poza granicami kraju w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus +. Za pomoc i udział w imprezie zostaliśmy przez organizatorów wyróżnieni pięknym dzwonem Orientu Express , który w murach naszej placówki będzie nam przypominał że "warto pomagać" . Nasi wolontariusze szczęśliwi i docenieni za wkład pracy oraz zaangażowanie oczekują kolejnych wyzwań. W wyjeździe i wolontariacie z ramienia naszej placówki pomagali nam również straznicy: pan Łukasz Kołodziej i Rafał Kosmala, którym serdecznie dziękujemy.

                                                                                    Tekst: Dariusz KosmalaPowrót

Aktualności

W KRAINIE WILKA I RYSIA
W KRAINIE WILKA I RYSIA

Wiosna to dla nas tradycyjny czas wolontariatu w Bieszczadzkim Parku Narodowym. To już 5 lat, jak odwiedzamy ten przepiękny region, by pracować na rzecz bezpieczeństwa turystów i własnej dumy.

8 / 06 / 2018
+ czytaj więcej
archiwum aktualności